Szanowni Państwo!


Aby zapewnić wysoką jakość świadczonych usług, prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Przekazane dane wykorzystywane będą w celu personalizacji serwisu, w celach analitycznych, a także dla celów marketingu produktów własnych. Wyjaśniamy, że wyrażenie zgody na przekazanie danych jest dobrowolne. Po wyrażeniu zgody w szczególności mają Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych osobowych, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Wyjaśniamy ponadto, że dane te przechowywane są jedynie przez okres niezbędny do dla prawidłowego wykonywania celu, w którym dane te zostały pobrane.

Dla lepiej dostosowanej do Państwa potrzeb personalizacji serwisu, w celach analitycznych, a także dla celów marketingu produktów własnych, prosimy także o wyrażenie zgody na przekazanie danych do zaufanych partnerów. Wyjaśniamy, że podanie zgody jest dobrowolne.

Prosimy ponadto o wyrażenie zgody na przechowywanie informacji lub uzyskiwanie dostępu do informacji już przechowywanej w telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym. Wyjaśniamy, że powyższe służy celom marketingu produktów własnych, w celom analitycznym oraz w celom personalizacji serwisu. Mają Państwo prawo dostępu do tych informacji, a także istnieje możliwości określenia warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do tej informacji za pomocą ustawień oprogramowania zainstalowanego w wykorzystywanym przez Państwa telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym lub konfiguracji usługi. Informujemy, że wyrażenie zgody jest dobrowolne.

Jednocześnie wyjaśniamy, że szczegółowe informacje o celach przetwarzania danych osobowych, ich odbiorcach, a także inne istotne dla Państwa wiadomości, zawarte są w Polityce Prywatności.

1234

Porady

Tutaj otrzymasz odpowiedzi na pytania, których nie znajdziesz na portalach pożyczkowych.

  • Czy mając komornika mogę ubiegać się o pożyczkę? Komornik nie zgłasza zaległości do żadnego z biur BIG, BIK i KRD. Zaległości zgłasza instytucja w której jesteś zadłużony. Jeżeli zaległość nie została zgłoszona to śmiało możesz ubiegać się o pożyczkę którą możesz przeznaczyć na spłatę komornika.
  • Czy mając zaległości w rachunkach, dostanę pożyczkę? Jeżeli Twoja zaległość nie została zgłoszona w BIG lub KRD, możesz ubiegać się o pożyczki.
  • Kiedy zaległość zgłaszana jest w BIG i KRD? Dług jest przeterminowany o co najmniej 60 dni i wynosi minimum 200 zł. Miesiąc przed dokonaniem wpisu w BIG i KRD, wierzyciel musi zawiadomić dłużnika i wysłać wezwanie do zapłaty listem poleconym.
  • Kiedy usuwany jest mój dług z BIG i KRD? Jeżeli dług został spłacony, to wierzyciel powinien usunąć dane z rejestru dłużników w ciągu 14 dni. Jeżeli tego nie zrobi to grozi mu grzywna do 30 000 zł
  • Gdzie mogę sprawdzić, czy jestem w BIG?Z godnie z ustawą o BIG, raz na pół roku można zamówić bezpłatny raport na stronie 
  • Gdzie mogę sprawdzić moją historię kredytową w BIK? Zgodnie z ustawą, raz na pół roku i bezpłatnie możesz sprawdzić, czy masz historię kredytową w BIK. Pełną historię kredytową wraz z oceną punktową otrzymasz jednorazowo za 36 zł ze strony www.bik.pl
  • Od czego zależy czy dostanę pożyczkę w parabanku? Pożyczkę w parabanku otrzymasz łatwiej niż w tradycyjnym banku. Dla parabanków Twoja zdolność kredytowa nie jest najważniejsza. Aby otrzymać pożyczkę, wystarczy odpowiedni stały dochód i dobra ocena punktowa w BIK. Procedury przyznawania pożyczek są szybkie. uproszczone i bez zbędnych dokumentów. Za to pożyczka jest droższa niż w tradycyjnym banku.
  • Czy mogę odstąpić od umowy pożyczki? Jeżeli pożyczka udzielana jest online, to w przeciągu 14 dni możesz rozwiązać umowę i odstąpić od pożyczki. Spłacasz wtedy pożyczoną kwotę bez odsetek.
  • Jak mogę sprawdzić zdolność kredytową? Twoja zdolność kredytowa wyliczana jest na podstawie Twoich dochodów i wydatków miesięcznych. Twoja zdolność kredytowa może się różnić w zależności od banku. Dlatego radzimy skontaktować się z kilkoma bankami, gdzie zostaniesz poinformowany na jaką kwotę pożyczki możesz liczyć.

Najczęściej zadawane pytania

Właścicielem serwisu polecampozyczke.pl jest spółka MarkOnline Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 70, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem 0000632902, NIP: 5252673149.

Serwis polecampozyczke.pl współpracuje z instytucjami pośrednictwa finansowego, firmami pożyczkowymi w celu umożliwienia użytkownikom serwisu porównania ofert produktów finansowych podmiotów współpracujących z MarkOnline sp. z o.o.

Przedstawione w serwisie polecampozyczke.pl przykłady nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Ostateczna wysokość opłat i całkowity koszt produktów przedstawiony zostanie przez podmiot zawierający umowę z użytkownikiem serwisu w ramach tej umowy. Za ewentualne różnice pomiędzy przykładami przedstawionymi w serwisie a umową zawartą przez użytkownika MarkOnline z o.o. nie ponosi odpowiedzialności.

Użytkownicy korzystają z serwisu polecampozyczke.pl zgodnie z jego polityką prywatności oraz regulaminem serwisu.

Administratorem danych osobowych jest MarkOnline Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 70. Dane osobowe są przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane w celach marketingowych przez Markonline Sp. z o.o.. W razie wyrażenia zgody, dane osobowe mogą być przetwarzane w celach marketingowych związanych z przedstawieniem oferty, udostępnianie podmiotom współpracującym z Markonline Sp. z o.o. Dane osobowe mogą być również udostępniane podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail iod@markonline.pl.

Ostateczne warunki pożyczki, czyli jej wysokość i okres spłaty oraz koszty zależą od zdolności kredytowej klienta oraz firmy pożyczkowej lub banku. Informacje o kosztach, możliwości przedłużenia spłaty zobowiązania oraz konsekwencje nieterminowej spłaty są zapisane w umowie pożyczkowej.

Zasady odpowiedzialnego pożyczania

Pożyczka lub kredyt gotówkowy powinien zostać wykorzystany zgodnie z jego przeznaczeniem – na sfinansowanie celu, na który nie posiadasz wystarczających środków. Pożyczka nie jest produktem, który należy traktować jako regularny zastrzyk gotówki w domowym budżecie. Zbyt częste korzystanie z pożyczek i kredytów skutkuje popadnięciem w spiralę zadłużenia. Pożycz tyle, ile będziesz w stanie oddać pożyczkodawcy w wyznaczonym terminie. Pamiętaj, że każdą pożyczoną złotówkę należy zwrócić wraz z kosztami określonymi w umowie, czyli prowizją, odsetkami oraz opłatami okołopożyczkowymi. Dopasuj ofertę do swoich potrzeb oraz możliwości finansowych.

Jakie opłaty wchodzą w skład pożyczki i kredytu?

Pożyczając dodatkowe środki, musisz się liczyć z tym, że do pożyczonej kwoty zostaną doliczone opłaty dodatkowe. Do najczęstszych opłat należą:

odsetki – wysokość odsetek zależy od oprocentowania pożyczki lub kredytu,

prowizja – może być zapłacona jednorazowo lub doliczona do raty,

opłata przygotowawcza,

opłata administracyjna,

koszt produktów dodatkowych – bank może wymagać zakupu konta osobistego, karty kredytowej czy ubezpieczenia.

Co grozi za nieterminową spłatę pożyczki?

Każdą pożyczoną kwotę należy oddać do banku lub firmy pożyczkowej w wyznaczonym terminie. Spłata może się odbyć jednorazowo lub w regularnych ratach, np. comiesięcznych. Do skutków nieuregulowania zobowiązania w terminie należą m.in.:

 • obciążenie kosztami monitów, upomnień i wezwań przez pożyczkodawcę,

 • wpis na listę dłużników oraz w Biurze Informacji Kredytowej,

 • postępowanie komornicze lub sądowe,

 • naliczenie odsetek karnych,

 • przekazanie wierzytelności do firmy windykacyjnej.

Nieterminowa spłata zobowiązania uniemożliwia wnioskowanie o kolejne pożyczki i kredyty w przyszłości.