Pytania i Odpowiedzi – porady

  Tutaj otrzymasz odpowiedzi na pytania, których nie znajdziesz na portalach pożyczkowych.

 • Czy mając komornika mogę ubiegać się o pożyczkę?

  Komornik nie zgłasza zaległości do żadnego z biur BIG, BIK i KRD. Zaległości zgłasza instytucja w której jesteś zadłużony. Jeżeli zaległość nie została zgłoszona to śmiało możesz ubiegać się o pożyczkę którą możesz przeznaczyć na spłatę komornika.

 • Czy mając zaległości w rachunkach, dostanę pożyczkę?

  Jeżeli Twoja zaległość nie została zgłoszona w BIG lub KRD, możesz ubiegać się o pożyczki.

 • Kiedy zaległość zgłaszana jest w BIG i KRD?

  Dług jest przeterminowany o co najmniej 60 dni i wynosi minimum 200 zł.

 • Miesiąc przed dokonaniem wpisu w BIG i KRD, wierzyciel musi zawiadomić dłużnika i wysłać wezwanie do zapłaty listem poleconym.

 • Kiedy usuwany jest mój dług z BIG i KRD?

  Jeżeli dług został spłacony, to wierzyciel powinien usunąć dane z rejestru dłużników w ciągu 14 dni. Jeżeli tego nie zrobi to grozi mu grzywna do 30 000 zł

 • Gdzie mogę sprawdzić, czy jestem w BIG?

  Zgodnie z ustawą o BIG, raz na pół roku można zamówić bezpłatny raport na stronie 

 • www.big.pl

 • Gdzie mogę sprawdzić moją historię kredytową w BIK?

  Zgodnie z ustawą, raz na pół roku i bezpłatnie możesz sprawdzić, czy masz historię kredytową w BIK. Pełną historię kredytową wraz z oceną punktową otrzymasz jednorazowo za 36 zł ze strony www.bik.pl

 • Czy otrzymam pożyczkę w parabanku jeżeli nie otrzymałem w Banku?
 • Od czego zależy czy dostanę pożyczkę w parabanku?

  Pożyczkę w parabanku otrzymasz łatwiej niż w tradycyjnym banku. Dla parabanków Twoja zdolność kredytowa nie jest najważniejsza. Aby otrzymać pożyczkę, wystarczy odpowiedni stały dochód i dobra ocena punktowa w BIK. Procedury przyznawania pożyczek są szybkie. uproszczone i bez zbędnych dokumentów. Za to pożyczka jest droższa niż w tradycyjnym banku.

 • Czy mogę odstąpić od umowy pożyczki?

  Jeżeli pożyczka udzielana jest online, to w przeciągu 14 dni możesz rozwiązać umowę i odstąpić od pożyczki. Spłacasz wtedy pożyczoną kwotę bez odsetek.

 • Jak mogę sprawdzić zdolność kredytową?

  Twoja zdolność kredytowa wyliczana jest na podstawie Twoich dochodów i wydatków miesięcznych. Twoja zdolność kredytowa może się różnić w zależności od banku. Dlatego radzimy skontaktować się z kilkoma bankami, gdzie zostaniesz poinformowany na jaką kwotę pożyczki możesz liczyć.

reklama

Najczęściej zadawane pytania

Informacja

Powyższe dane, zostały tak skonstruowane aby jak najlepiej przybliżyć i porównać oferty wybranych instytucji pożyczkowych. Jest to nasze autorskie porównanie i nie jest w rozumieniu prawa ofertą handlową. Koszt pożyczki został określony na podstawie ogólnie dostępnych informacji pożyczkodawców i nie zawiera okresowych promocji i rabatów. Ma wartość przybliżoną. Aktualne i wiążące oferty handlowe uzyskają Państwo na stronie internetowej każdej firmy pożyczkowej w momencie składania wniosku. Zapraszamy do składania wniosków z naszej strony internetowej. Aby zwiększyć kwotę pożyczki, można składać kilka wniosków naraz w kilku instytucjach.  Nasz portal nie udziela pożyczek. Pożyczki udzielają współpracujące firmy pożyczkowe.

Informacje dla osób ubiegających się o pożyczki pozabankowe:

Prosimy o rozważne i przemyślane zaciąganie pożyczki. Jeżeli nie jesteś w stanie spłacić pożyczki w terminie. Niezwłocznie skontaktuj się z pożyczkodawcą.

Dodatkowe koszty związane z pożyczką mogą być naliczone wyłącznie w momencie braku terminowej spłaty udzielonej pożyczki lub braku opłaty za przedłużenie. W przypadku opóźnienia w spłacie pożyczki, pożyczkodawca zastrzega sobie możliwość naliczenia ustawowych odsetek za zwłokę oraz podjęcia działań mających na celu zwrot pożyczki przez pożyczkobiorcę. Pożyczkobiorca zostanie obciążony dodatkowymi kosztami wysyłania wezwań do zapłaty i kosztami postępowania sądowego.

W przypadku uchylania się od spłacenia pożyczki, pożyczkodawca ma prawo przekazać informacje o zobowiązaniach pożyczkobiorcy do Biur Informacji Gospodarczej, co może mieć wpływ na zdolność kredytową pożyczkobiorcy. Aktualne informacje o dodatkowych kosztach, dostępne są na stronach internetowych firm pożyczkowych i można się z nimi zapoznać przed złożeniem wniosku.

Wszystkie przedstawione firmy działają w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim.