Szanowni Państwo!


Aby zapewnić wysoką jakość świadczonych usług, prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Przekazane dane wykorzystywane będą w celu personalizacji serwisu, w celach analitycznych, a także dla celów marketingu produktów własnych. Wyjaśniamy, że wyrażenie zgody na przekazanie danych jest dobrowolne. Po wyrażeniu zgody w szczególności mają Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych osobowych, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Wyjaśniamy ponadto, że dane te przechowywane są jedynie przez okres niezbędny do dla prawidłowego wykonywania celu, w którym dane te zostały pobrane.

Dla lepiej dostosowanej do Państwa potrzeb personalizacji serwisu, w celach analitycznych, a także dla celów marketingu produktów własnych, prosimy także o wyrażenie zgody na przekazanie danych do zaufanych partnerów. Wyjaśniamy, że podanie zgody jest dobrowolne.

Prosimy ponadto o wyrażenie zgody na przechowywanie informacji lub uzyskiwanie dostępu do informacji już przechowywanej w telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym. Wyjaśniamy, że powyższe służy celom marketingu produktów własnych, w celom analitycznym oraz w celom personalizacji serwisu. Mają Państwo prawo dostępu do tych informacji, a także istnieje możliwości określenia warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do tej informacji za pomocą ustawień oprogramowania zainstalowanego w wykorzystywanym przez Państwa telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym lub konfiguracji usługi. Informujemy, że wyrażenie zgody jest dobrowolne.

Jednocześnie wyjaśniamy, że szczegółowe informacje o celach przetwarzania danych osobowych, ich odbiorcach, a także inne istotne dla Państwa wiadomości, zawarte są w Polityce Prywatności.Kredyty bankowe

Ranking Firma Kwota Czas spłaty Złóż wniosek
1 smartney logo 60 000 zł 60 mies. złóż pożyczkę
2 bgz paribas logo 200 000 zł 120 mies. złóż pożyczkę
3 santander logo 30 000 zł 120 mies. złóż pożyczkę
4 alior logo 70 000 zł 120 mies. złóż pożyczkę
5 pekao logo 200 000 zł 1120 mies. złóż pożyczkę

Oferty kredytów bankowych

W naszej porównywarce prezentujemy również wybrane oferty kredytów bankowych. Kredyt bankowy różni się od pożyczek pozabankowych wieloma aspektami. Starając się w skrócie przedstawić najważniejsze różnice między kredytami bankowymi a pożyczkami pozabankowymi, należy powiedzieć, że kredyty są związane z wyższymi kwotami udzielanego zobowiązania. Charakteryzują się jednak dodatkowymi wymaganiami ze strony banku, co wiąże się większymi formalnościami i dłuższym czasem oczekiwania na gotówkę.

Kredyty podział kredytów – kredyty możemy podzielić na: kredyt gotówkowy, kredyt konsolidacyjny, kredyt hipoteczny, kredyt ratalny, czy też ostatnio znane oferty indywidualnej linii kredytowej. Scharakteryzujmy pokrótce rodzaje kredytów. Kredyt gotówkowy to np. zaciągana wysoka kwota np. 150 000 zł na dowolny cel. Kredyt konsolidacyjny – udzielany na połączenie wszystkich innych kredytów w jeden. Kredyt Hipoteczny – z określonym celem np. zakup mieszkania, budowa domu. Kredyt ratalny – to bardziej zbliżona forma do pożyczki ratalnej, czyli niższe kwoty, większa dostępność. Indywidualna linia kredytowa – zazwyczaj określana w danym banku na indywidualnych warunkach dla klienta. Takie rodzaje kredytów bankowych można zaciągać przez Internet w naszej porównywarce.

Klasyfikacja kredytów bankowych

Klasyfikacja kredytów – rodzaje kredytów udzielanych przez banki możemy również sklasyfikować według dostępności. W takim wypadku klasyfikacja kredytów bankowych będzie wyglądać następująco: kredyty bez zaświadczeń o zarobkach, kredyty z niskimi ratami, kredyty ze współkredytobiorcą, kredyty konsumpcyjne, kredyt inwestycyjny. Przede wszystkim główną różnicą między kredytem a pożyczką jest to, że kredytów udziela wyłącznie bank. Przygotowując umowę dla klienta mu kierować się rygorem prawa bankowego, które wyraźnie określa, co dokument między kredytobiorcą a kredytodawcą musi zawierać. Jest to między innymi termin zwrotu, rodzaje opłat, prowizji i odsetek. Kredyt prawo bankowe jest pod tym względem bardzo rygorystyczne. Umowa kredytu bankowego może być dla niektórych osób dosyć skomplikowana, dlatego nierzadko w przypadku zaciągnięcia kredytu, prosimy o poradę doradcę kredytowego.

Rodzaje kredytu możemy także podzielić ze względu na czas spłaty. Wtedy wyróżnimy kredyty krótkoterminowe, średnioterminowe, które zazwyczaj udzielane są na okres do 5 lat, oraz kredyty długoterminowe udzielane na więcej niż 5 lat. Formy kredytowania również możemy uściślić ze względu na kredyty inwestycyjne, czyli takie które są przeznaczona na dofinansowanie inwestycji oraz kredyty obrotowe, czyli przeznaczone na funkcjonowanie działalności bieżącej przedsiębiorstwa. Dzięki naszej porównywarce Polecampozyczkę etapy procedury kredytowej są uproszczone do minimum. Przedstawiamy ranking najlepszych ofert, opisujemy kredyty wielu firm, dzięki czemu zobaczysz wszystkie wady i zalety danego kredytu. Wystarczy, że przejdziesz dalej i na stronie kredytodawcy wypełnisz wniosek aplikacyjny o pożyczkę.

Rodzaje kredytów udzielanych przez banki

Banki udzielają kredytów, które możemy podzielić według rodzaju. Skupmy się na początku na kredytach z określonym celem. Aby zaciągnąć kredyt w banku klient zobligowany jest do zadeklarowania celu, na jaki zamierza spożytkować pieniądze otrzymane przez bank. Możemy więc liczyć np. na kredyt hipoteczny, który jest kredytem długoterminowym, udzielanym na budowę domu lub kupno nieruchomości, zakup mieszkania lub innego lokalu. Kredyt hipoteczny łączy się poniekąd z kredytem walutowym, czyli innym rodzajem kredytu (mowa o podziale kredytów bankowych), ponieważ kredyt hipotecznym możemy zaciągnąć w polskiej lub obcej walucie. Po głośnej sprawie kredytów we Frankach Szwajcarskich, w której wielu kredytobiorców zostało poszkodowanych i zmuszonych do spłacania znaczące wyższych odsetek niż przewidywali (zmienił się kurs Franka), do kredytów walutowych podchodzimy bardzo ostrożnie. Pokutuje w tym przypadku właśnie przytoczona sprawa Frankowiczów, oczekujących nawet na pomoc polskiego rządu. Kredyt gotówkowy hipoteczny wymaga zaświadczeń potwierdzających np. zakup nieruchomości lub budowę domu. Często banki stosują następującą procedurę – udzielają kredytów etapami, czyli nie przelewają od razu na konto całej kwoty zaciągniętego kredytu. Transze kredytu przelewane są np. po potwierdzeniu kolejnego etapu budowy domu. Możemy więc zaciągnąć kredyt na zakup działki, później na rozpoczęcie budowy, dokumentujemy cały proces i wtedy możemy otrzymać kolejną część pieniędzy – musimy też niejednokrotnie zmieścić się w określonym czasie.

Etapy procedury kredytowej

Etapy procedury kredytowej to skomplikowany proces, którego bieg zazwyczaj zaczyna się wraz z pojawieniem się klienta w banku i jego wnioskowaniem o kredyt. Pracownik banku musi wykonać szereg czynności, które pozwolą klientowi na zaciągnięcie kredytu, przyznanie kwoty kredytu i jego cykliczną spłatę. Głównym założeniem procedury kredytowej jest selekcja wnioskodawców. Bank sprawdza naszą zdolność kredytową i poprzez ocenę punktową przyznaje bądź nie kredyt. W uproszczeniu na podstawie wielu danych po prostu sprawdza, czy jesteśmy odpowiednimi kandydatami do otrzymania sporej kwoty pieniędzy i w późniejszym etapie do terminowej spłaty udzielonego kredytu. Nasza aplikacja o kredyt trafia do inspektora kredytowego, który sprawdza naszą analizę wskaźników rentowności, płynności finansowej i wypłacalności. Gdy nasza sytuacja finansowa zostanie określona, zostaje poddana stosownej ocenie. Im więcej punktów podczas scoringu otrzymamy, tym mamy większą szansę na przyznanie kredytu. Etapy procedury kredytowej składają się  więc z przyjęcia wniosku kredytowego od klienta, następnie oceny i weryfikacji dostarczonych dokumentów. Później następuje ocena zdolności kredytowej klienta, sprawdzenie wszystkich wskaźników i analiza, czy dany klient jest wiarygodny finansowo. Kolejny etap to decyzja w sprawie przyznania kredytu – jeśli jest pozytywna, bank wraz z klientem ustala szczegółowe warunku umowy kredytowej. Na koniec to podpisanie umowy kredytowej i kontrola realizacji umowy kredytowej.

Formy kredytowania

Formy kredytów możemy rozróżnić według wybranych kryteriów. Do najważniejszych z nich należą: okres kredytowania, cel kredytu, metody udzielania kredytu, sposoby zabezpieczenia spłaty kredytu, waluta kredytu. Spoglądając na pierwszy czynnik, czyli okres kredytowania możemy wyróżnić: kredyty krótkoterminowe, kredyty średnioterminowe i kredyty długoterminowe. Forma kredytowania to: obciążenie na rachunku bieżącym, otwarcie specjalnego rachunku kredytowego, kredyt dyskontowy, związany ze skupem faktur (tutaj mowa o skupie wierzytelności). Gdy mówimy o celu kredytu, wyróżniamy kredyty obrotowe oraz kredyty inwestycyjne. Formy zabezpieczenia kredytu to kredyty lombardowe i kredyty hipoteczne. Na koniec przywołajmy podział kredytów ze względu na waluty. Wyróżniamy tutaj kredyty złotówkowe udzielane w naszej walucie czyli PLN oraz kredyty dewizowe, czyli kredyty udzielane w walucie obcej.

Umowa kredytu bankowego

Co powinna zawierać umowa kredytu bankowego? Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę, że umowa kredytu bankowego opiera się na Prawie Bankowym i regulowana jest przepisami Prawa bankowego. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy kredytu bankowego? Jest kilka takich elementów. Niektóre to oczywiste podstawy, które jednak warto znać. Sprawdźmy więc czy proponowana przez bank umowa kredytu zawiera oznaczenie strony umowy kredytu, rodzaj kredytu, określona jest kwota i waluta kredytu a także wysokość i rodzaj oprocentowania. Na umowie muszą znaleźć się również: okres spłaty kredytu i sposób jego spłaty. Poza tym ważna jest określona forma zabezpieczenia kredytu. Powinniśmy sprawdzić także dodatkowe zapisy na umowie, warunki jej zmiany lub wypowiedzenia umowy, a także zakres uprawnień, jakie posiada bank w przypadku, gdy niestety nie wywiązujemy się z warunków określonych umową – tutaj mowa przede wszystkim o najczęstszym niedopełnieniu warunków przez kredytobiorcę, czyli nieterminowej spłacie rat kredytu lub zaprzestaniu spłaty rat z różnych powodów.

Najczęściej zadawane pytania

Właścicielem serwisu polecampozyczke.pl jest spółka MarkOnline Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 70, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem 0000632902, NIP: 5252673149.

Serwis polecampozyczke.pl współpracuje z instytucjami pośrednictwa finansowego, firmami pożyczkowymi w celu umożliwienia użytkownikom serwisu porównania ofert produktów finansowych podmiotów współpracujących z MarkOnline sp. z o.o.

Przedstawione w serwisie polecampozyczke.pl przykłady nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Ostateczna wysokość opłat i całkowity koszt produktów przedstawiony zostanie przez podmiot zawierający umowę z użytkownikiem serwisu w ramach tej umowy. Za ewentualne różnice pomiędzy przykładami przedstawionymi w serwisie a umową zawartą przez użytkownika MarkOnline z o.o. nie ponosi odpowiedzialności.

Użytkownicy korzystają z serwisu polecampozyczke.pl zgodnie z jego polityką prywatności oraz regulaminem serwisu.

Administratorem danych osobowych jest MarkOnline Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 70. Dane osobowe są przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane w celach marketingowych przez Markonline Sp. z o.o.. W razie wyrażenia zgody, dane osobowe mogą być przetwarzane w celach marketingowych związanych z przedstawieniem oferty, udostępnianie podmiotom współpracującym z Markonline Sp. z o.o. Dane osobowe mogą być również udostępniane podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail iod@markonline.pl.

Ostateczne warunki pożyczki, czyli jej wysokość i okres spłaty oraz koszty zależą od zdolności kredytowej klienta oraz firmy pożyczkowej lub banku. Informacje o kosztach, możliwości przedłużenia spłaty zobowiązania oraz konsekwencje nieterminowej spłaty są zapisane w umowie pożyczkowej.

Zasady odpowiedzialnego pożyczania

Pożyczka lub kredyt gotówkowy powinien zostać wykorzystany zgodnie z jego przeznaczeniem – na sfinansowanie celu, na który nie posiadasz wystarczających środków. Pożyczka nie jest produktem, który należy traktować jako regularny zastrzyk gotówki w domowym budżecie. Zbyt częste korzystanie z pożyczek i kredytów skutkuje popadnięciem w spiralę zadłużenia. Pożycz tyle, ile będziesz w stanie oddać pożyczkodawcy w wyznaczonym terminie. Pamiętaj, że każdą pożyczoną złotówkę należy zwrócić wraz z kosztami określonymi w umowie, czyli prowizją, odsetkami oraz opłatami okołopożyczkowymi. Dopasuj ofertę do swoich potrzeb oraz możliwości finansowych.

Jakie opłaty wchodzą w skład pożyczki i kredytu?

Pożyczając dodatkowe środki, musisz się liczyć z tym, że do pożyczonej kwoty zostaną doliczone opłaty dodatkowe. Do najczęstszych opłat należą:

odsetki – wysokość odsetek zależy od oprocentowania pożyczki lub kredytu,

prowizja – może być zapłacona jednorazowo lub doliczona do raty,

opłata przygotowawcza,

opłata administracyjna,

koszt produktów dodatkowych – bank może wymagać zakupu konta osobistego, karty kredytowej czy ubezpieczenia.

Co grozi za nieterminową spłatę pożyczki?

Każdą pożyczoną kwotę należy oddać do banku lub firmy pożyczkowej w wyznaczonym terminie. Spłata może się odbyć jednorazowo lub w regularnych ratach, np. comiesięcznych. Do skutków nieuregulowania zobowiązania w terminie należą m.in.:

  • obciążenie kosztami monitów, upomnień i wezwań przez pożyczkodawcę,

  • wpis na listę dłużników oraz w Biurze Informacji Kredytowej,

  • postępowanie komornicze lub sądowe,

  • naliczenie odsetek karnych,

  • przekazanie wierzytelności do firmy windykacyjnej.

Nieterminowa spłata zobowiązania uniemożliwia wnioskowanie o kolejne pożyczki i kredyty w przyszłości.