Szanowni Państwo!


Aby zapewnić wysoką jakość świadczonych usług, prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Przekazane dane wykorzystywane będą w celu personalizacji serwisu, w celach analitycznych, a także dla celów marketingu produktów własnych. Wyjaśniamy, że wyrażenie zgody na przekazanie danych jest dobrowolne. Po wyrażeniu zgody w szczególności mają Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych osobowych, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Wyjaśniamy ponadto, że dane te przechowywane są jedynie przez okres niezbędny do dla prawidłowego wykonywania celu, w którym dane te zostały pobrane.

Dla lepiej dostosowanej do Państwa potrzeb personalizacji serwisu, w celach analitycznych, a także dla celów marketingu produktów własnych, prosimy także o wyrażenie zgody na przekazanie danych do zaufanych partnerów. Wyjaśniamy, że podanie zgody jest dobrowolne.

Prosimy ponadto o wyrażenie zgody na przechowywanie informacji lub uzyskiwanie dostępu do informacji już przechowywanej w telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym. Wyjaśniamy, że powyższe służy celom marketingu produktów własnych, w celom analitycznym oraz w celom personalizacji serwisu. Mają Państwo prawo dostępu do tych informacji, a także istnieje możliwości określenia warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do tej informacji za pomocą ustawień oprogramowania zainstalowanego w wykorzystywanym przez Państwa telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym lub konfiguracji usługi. Informujemy, że wyrażenie zgody jest dobrowolne.

Jednocześnie wyjaśniamy, że szczegółowe informacje o celach przetwarzania danych osobowych, ich odbiorcach, a także inne istotne dla Państwa wiadomości, zawarte są w Polityce Prywatności.Pożyczka na spłatę komornika – gdzie dostanę?

Pożyczka na spłatę komornika – gdzie dostanę?

Rosnące zadłużenie i brak możliwości jego uregulowania zazwyczaj kończy się w ten sam sposób – interwencją komornika. Wielu dłużników dopiero w momencie rozpoczęcia egzekucji z ich majątku orientuje się, że sprawy zaszły za daleko. Szukając rozwiązań wyjścia z niekorzystnej sytuacji, zadają sobie pytanie, czy istnieje pożyczka na spłatę komornika?

Pożyczka na spłatę komornika – czy to możliwe?

To stosunkowo nowe rozwiązanie, które już teraz cieszy się sporą popularnością. Firmy pożyczkowe wprost prześcigają się w tworzeniu najbardziej wygodnych i atrakcyjnych finansowo produktów dla osób zadłużonych. W ich ofertach można znaleźć już pożyczki bez zaświadczeń o dochodzie, sprawdzania BIK-ów czy na dowód. Nie dziwi więc kolejna, którą udziela już wiele instytucji pozabankowych, a mianowicie pożyczka na spłatę komornika. Aby ją jednak otrzymać, należy spełnić kilka koniecznych warunków i trzymać się reguł narzuconych przez pożyczkodawcę.

Pożyczki bez BIK a komornik

O ile w przypadku banków sytuacja osób zadłużonych wygląda nieciekawie, o tyle firmy z sektora pozabankowego udzielają wsparcia niemal każdemu zainteresowanemu. Nie sprawdzają w tym celu żadnych rejestrów dłużników oraz nie proszą o zaświadczenia o dochodach. Tradycyjną pożyczkę ratalną lub chwilówkę można wziąć tak naprawdę na dowód. „Lendon bez BIK” czy „Rapida pożyczki dla zadłużonych” – to tylko kilka haseł, jakie można dostrzec na materiałach promocyjnych firm zajmujących się udzielaniem wsparcia finansowego.

Pożyczka na komornika w praktyce

Bardzo często produktów na spłatę komornika nie nazywa się wprost. Przekazywanie środków pieniężnych zadłużonemu po uszy klientowi uchodzi za bardzo ryzykowne, dlatego instytucje finansowe wolą opakowywać tego rodzaju pożyczki w ładne ramy. Za przykład może posłużyć wspomniana już pożyczka bez sprawdzania baz dłużników, która w praktyce może zostać wykorzystana właśnie na uregulowanie należności podczas postępowania komorniczego. Ważne jest bowiem to, że klient nie ma obowiązku tłumaczyć się, w jaki sposób spożytkuje uzyskaną gotówkę. Może przeznaczyć ją na dobra konsumpcyjne, kupić samochód albo oddać zaległe długi. Musi jednak uważać na to, aby nie wpaść w błędne koło, czyli tzw. pętlę kredytową, która prowadzi do jeszcze większych kłopotów. 

Poszukujesz pożyczek online bez baz? Zobacz listę najlepszych chwilówek z dużą dostępnością dla osób ze słabą historią kredytową – sprawdź pożyczki bez baz.

Jak aplikować o pożyczkę?

Pierwszym ruchem klienta powinno być wypełnienie i wysłanie wniosku. Można to zrobić za pośrednictwem strony internetowej danej firmy. Tam też należy wybrać interesującą potencjalnego pożyczkobiorcę kwotę zobowiązania oraz termin jego spłaty. Na tej podstawie system powinien wygenerować wszelkie parametry pożyczki, w tym jej koszt całkowity. Pamiętajmy, że należy zwrócić uwagę szczególnie na informację o rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania, na którą składają się nie tylko odsetki czy marża, ale także wszystkie inne opłaty dodatkowe. Po wysłaniu formularza zgłoszeniowego, klientowi nie pozostaje nic innego, jak czekać na decyzję.

Decyzja i szybki przelew

Werdykt powinien zapaść w ciągu kilkanstu minut. Tylko w wyjątkowych sytuacjach czas ten wydłuża się do kilku godzin lub nawet kolejnego dnia roboczego. W większości przypadków zapada pozytywna decyzja. Odrzucenie wniosku następuje zazwyczaj na skutek błędów formalnych, pomyłki w nazwisku lub brakach w dokumentacji. W takiej sytuacji klient co do zasady może wysłać wniosek ponownie.

Pożyczka na spłatę komornika?

Czasami może zdarzyć się tak, że klient trafi na firmę, która sprawdza informacje w BIK lub weryfikuje sytuację majątkową pożyczkobiorcy, w tym wielkość dochodów czy stabilność zatrudnienia. Dokładna kontrola wnioskującego w przypadku instytucji pozabankowych występuje jednak niezwykle rzadko. Warto przed wyborem danego podmiotu finansowego sprawdzić opinie o nim oraz to, jak wygląda procedura ubiegania się o pieniądze. Pomocne mogą być liczne fora internetowe, porównywarki czy wyszukiwarki firm pożyczkowych, a także ocena znajomych. Warto także zapytać o szczegóły u źródła, czyli skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta konkretnego pożyczkodawcy. Jeśli instytucja faktycznie sprawdza dłużnika w rejestrach, nie będzie w stanie od tak zaufać nierzetelnemu lub zadłużonemu klientowi. Dobrym rozwiązaniem jest wówczas zaproponowanie którejś z form zabezpieczenia zobowiązania. Zastawić można m.in. nieruchomość lub inne dobra materialne i nie tylko.

Inne rodzaje pożyczek dla zadłużonych

Jeśli egzekucja komornicza nie znajduje się jeszcze na zaawansowanym etapie, można rozważyć skorzystanie z kredytu lub pożyczki konsolidacyjnej. Możliwość tę dają niemal wszystkie firmy i banki. Muszą nastąpić jednak pewne okoliczności, jak ta, że klient musi posiadać więcej niż jedno zobowiązanie. Konsolidacja jest bowiem rodzajem połączenia wszystkich długów w jeden. Dzięki temu wydłuża się okres kredytowania oraz optymalizuje się oprocentowanie. Dłużnik od tej pory działa na podstawie nowej umowy i zyskuje dodatkowy czas na zwrot pieniędzy. Każda z możliwości ma oczywiście swoje plusy i minusy. Najważniejsze jest jednak szukanie korzystnych rozwiązań, dzięki którym osoba zadłużona spłaci roszczenia wierzyciela i zakończy egzekucję komorniczą. 

Najczęściej zadawane pytania

Właścicielem serwisu polecampozyczke.pl jest spółka MarkOnline Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 70, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem 0000632902, NIP: 5252673149.

Serwis polecampozyczke.pl współpracuje z instytucjami pośrednictwa finansowego, firmami pożyczkowymi w celu umożliwienia użytkownikom serwisu porównania ofert produktów finansowych podmiotów współpracujących z MarkOnline sp. z o.o.

Przedstawione w serwisie polecampozyczke.pl przykłady nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Ostateczna wysokość opłat i całkowity koszt produktów przedstawiony zostanie przez podmiot zawierający umowę z użytkownikiem serwisu w ramach tej umowy. Za ewentualne różnice pomiędzy przykładami przedstawionymi w serwisie a umową zawartą przez użytkownika MarkOnline z o.o. nie ponosi odpowiedzialności.

Użytkownicy korzystają z serwisu polecampozyczke.pl zgodnie z jego polityką prywatności oraz regulaminem serwisu.

Administratorem danych osobowych jest MarkOnline Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 70. Dane osobowe są przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane w celach marketingowych przez Markonline Sp. z o.o.. W razie wyrażenia zgody, dane osobowe mogą być przetwarzane w celach marketingowych związanych z przedstawieniem oferty, udostępnianie podmiotom współpracującym z Markonline Sp. z o.o. Dane osobowe mogą być również udostępniane podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail iod@markonline.pl.

Ostateczne warunki pożyczki, czyli jej wysokość i okres spłaty oraz koszty zależą od zdolności kredytowej klienta oraz firmy pożyczkowej lub banku. Informacje o kosztach, możliwości przedłużenia spłaty zobowiązania oraz konsekwencje nieterminowej spłaty są zapisane w umowie pożyczkowej.

Zasady odpowiedzialnego pożyczania

Pożyczka lub kredyt gotówkowy powinien zostać wykorzystany zgodnie z jego przeznaczeniem – na sfinansowanie celu, na który nie posiadasz wystarczających środków. Pożyczka nie jest produktem, który należy traktować jako regularny zastrzyk gotówki w domowym budżecie. Zbyt częste korzystanie z pożyczek i kredytów skutkuje popadnięciem w spiralę zadłużenia. Pożycz tyle, ile będziesz w stanie oddać pożyczkodawcy w wyznaczonym terminie. Pamiętaj, że każdą pożyczoną złotówkę należy zwrócić wraz z kosztami określonymi w umowie, czyli prowizją, odsetkami oraz opłatami okołopożyczkowymi. Dopasuj ofertę do swoich potrzeb oraz możliwości finansowych.

Jakie opłaty wchodzą w skład pożyczki i kredytu?

Pożyczając dodatkowe środki, musisz się liczyć z tym, że do pożyczonej kwoty zostaną doliczone opłaty dodatkowe. Do najczęstszych opłat należą:

odsetki – wysokość odsetek zależy od oprocentowania pożyczki lub kredytu,

prowizja – może być zapłacona jednorazowo lub doliczona do raty,

opłata przygotowawcza,

opłata administracyjna,

koszt produktów dodatkowych – bank może wymagać zakupu konta osobistego, karty kredytowej czy ubezpieczenia.

Co grozi za nieterminową spłatę pożyczki?

Każdą pożyczoną kwotę należy oddać do banku lub firmy pożyczkowej w wyznaczonym terminie. Spłata może się odbyć jednorazowo lub w regularnych ratach, np. comiesięcznych. Do skutków nieuregulowania zobowiązania w terminie należą m.in.:

  • obciążenie kosztami monitów, upomnień i wezwań przez pożyczkodawcę,

  • wpis na listę dłużników oraz w Biurze Informacji Kredytowej,

  • postępowanie komornicze lub sądowe,

  • naliczenie odsetek karnych,

  • przekazanie wierzytelności do firmy windykacyjnej.

Nieterminowa spłata zobowiązania uniemożliwia wnioskowanie o kolejne pożyczki i kredyty w przyszłości.