Szanowni Państwo!


Aby zapewnić wysoką jakość świadczonych usług, prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Przekazane dane wykorzystywane będą w celu personalizacji serwisu, w celach analitycznych, a także dla celów marketingu produktów własnych. Wyjaśniamy, że wyrażenie zgody na przekazanie danych jest dobrowolne. Po wyrażeniu zgody w szczególności mają Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych osobowych, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Wyjaśniamy ponadto, że dane te przechowywane są jedynie przez okres niezbędny do dla prawidłowego wykonywania celu, w którym dane te zostały pobrane.

Dla lepiej dostosowanej do Państwa potrzeb personalizacji serwisu, w celach analitycznych, a także dla celów marketingu produktów własnych, prosimy także o wyrażenie zgody na przekazanie danych do zaufanych partnerów. Wyjaśniamy, że podanie zgody jest dobrowolne.

Prosimy ponadto o wyrażenie zgody na przechowywanie informacji lub uzyskiwanie dostępu do informacji już przechowywanej w telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym. Wyjaśniamy, że powyższe służy celom marketingu produktów własnych, w celom analitycznym oraz w celom personalizacji serwisu. Mają Państwo prawo dostępu do tych informacji, a także istnieje możliwości określenia warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do tej informacji za pomocą ustawień oprogramowania zainstalowanego w wykorzystywanym przez Państwa telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym lub konfiguracji usługi. Informujemy, że wyrażenie zgody jest dobrowolne.

Jednocześnie wyjaśniamy, że szczegółowe informacje o celach przetwarzania danych osobowych, ich odbiorcach, a także inne istotne dla Państwa wiadomości, zawarte są w Polityce Prywatności.Pożyczka na PIT

Pożyczka na PIT

Dla każdej osoby posiadającej zatrudnienie standardem jest fakt, że każdego kroku przychodzi czas na rozliczenie się ze swoich dochodów z fiskusem. Przy tej okazji warto pamiętać, że wśród ofert wsparcia finansowego znajduje się również takie, którego podstawą otrzymania może być formularz dostarczany do Urzędu Skarbowego. Na czym polega pożyczka na PIT i kto ją możemy otrzymać? Sprawdźmy!

Na czym polega pożyczka na PIT?

Decydując się na zobowiązanie finansowe, zostaniemy poproszeni o podanie informacji dotyczących wysokości naszych dochodów. Wśród pożyczek online znajdziemy wiele ofert, które zwalniają nas z obowiązku dostarczania jakichkolwiek dokumentów. Brak konieczności przedłożenia zaświadczeń pozwala zaoszczędzić nam czas przeznaczony na dokonanie formalności oraz zebranie potrzebnych dokumentów. W zamian firmy pożyczkowe oczekują od nas wypełnienia oświadczenia o dochodach. Stanowi ono część wniosku, który zazwyczaj składa się z części danych osobowych, adresowych, kontaktowych oraz finansowych. W zależności od podjętej przez nas decyzji i wyboru pożyczkodawcy możemy zostać poproszeni o podanie: wysokości zarobków, wydatków, wykształcenia, formy zatrudnienia, zajmowanego stanowiska oraz liczby osób na utrzymaniu. Jak sytuacja wygląda w banku?

Więcej informacji na ten temat oraz oferty instytucji finansowych znajdziemy również w artykule POŻYCZKA NA PIT – JAK POŻYCZAĆ ONLINE NA PIT 36 I 37.

Instytucje bankowe charakteryzują się surowymi kryteriami wobec wnioskodawców. Dlatego też formalności, których musimy dokonać podczas składania wniosku, są bardziej zaawansowane niż te obowiązujące w firmach pożyczkowych. Wielu kredytodawców wymaga od swoich klientów przedłożenia dodatkowych dokumentów poświadczających uzyskiwane dochody. W zależności od banku możemy zostać poproszeni o dostarczenie kopii umowy, wyciągu z konta lub formularza PIT.  Z ostatnią z możliwości możemy spotkać się najczęściej w okresie, kiedy zbliża się termin rozliczeń. Deklaracje PIT36 oraz PIT37 należy złożyć do 30 kwietnia. Przed upływem tego terminu większość z nas dysponuje dokumentacją, która posłuży jako dowód osiąganych zarobków. W ten sposób unikniemy konieczności proszenia pracodawcy o wydanie zaświadczenia w celu złożenia go w banku oraz skrócimy czas przeznaczony na złożenie wniosku. Gdzie możemy otrzymać pożyczkę na PIT?

Pożyczka na PIT – gdzie?

Jak wspomnieliśmy, firmy pożyczkowe coraz częściej decydują się na rezygnację z konieczności dostarczenia dokumentów poświadczających nasze zarobki. Dzięki temu nie potrzebujemy nawet deklaracji PIT, aby otrzymać pozytywną odpowiedź. Umożliwia nam to między innymi nowa metoda weryfikacji tożsamości, jaką są aplikacje typu Instantor czy Kontomatik. Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z tego rozwiązania, pożyczkodawca otrzyma raport, w którym znajdują się dane osobowe właściciela konta oraz podstawowa historia kredytowa. Na tej podstawie firma pożyczkowa może potwierdzić, czy informacje przekazane przez nas we wniosku są prawdziwe. Jednak banki nie udostępniają takiej metody weryfikacji. Dlatego też w przypadku wnioskowania o pożyczkę w instytucji bankowej zostaniemy poproszeni o przedłożenie dodatkowych dokumentów.

Wśród banków oferujących pożyczki na PIT znajdziemy między innymi Bank Millennium, Credit Agricole czy też Santander Consumer Bank. Wspomniane instytucje umożliwiają wnioskodawcom dokonanie wyboru sposobu potwierdzenia dochodów. Wystarczy podczas składania wniosku dodać jako załącznik swoją deklarację i gotowe! Jednak przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu pożyczki powinniśmy przejrzeć raz jeszcze warunki kredytowania i upewnić się, czy aby na pewno istnieje taka możliwość. W ten sposób unikniemy dodatkowych komplikacji oraz długiego czasu oczekiwania na potrzebne pieniądze. Warto również przejrzeć dostępne w naszej bazie pożyczki ratalne, które stanowią alternatywne rozwiązanie dla kredytów bankowych.

Pożyczka na PIT – kto może ją otrzymać?

Pożyczki na PIT w banku nie różnią się wymaganiami stawianymi pożyczkobiorcy od tych obowiązujących przy standardowych kredytach. Niezbędne będzie posiadanie pozytywnej historii kredytowej oraz stałe źródło dochodu pozwalające na spłatę zobowiązania. Jeśli nie mamy pewności, czy spełniamy wszystkie wymagania, warto skorzystać z oferty firm pożyczkowych. Podczas ubiegania się o pozabankowe wsparcie finansowe potrzebujemy: ważnego dowodu osobistego, aktywnego numeru telefonu, adresu e-mail, indywidualnego konta bankowego, pełnej zdolności do czynności prawnych, podstawowych informacji na temat własnej sytuacji finansowej, regularnych dochodów umożliwiających spłatę zobowiązania oraz brak negatywnych wpisów w bazach.

Wielu pożyczkodawców akceptuję klientów posiadających zatrudnienie z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenie, umowy o dzieło czy pracy dorywczej. Dodatkowo nie wymaga się posiadania pozytywnej historii kredytowej, wystarczy brak informacji o nieterminowej spłacie zobowiązań. Jeśli zależy nam na szybkiej decyzji w sprawie wsparcia finansowego, warto skorzystać z pożyczki ratalnej lub chwilówki.

Najczęściej zadawane pytania

Właścicielem serwisu polecampozyczke.pl jest spółka MarkOnline Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 70, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem 0000632902, NIP: 5252673149.

Serwis polecampozyczke.pl współpracuje z instytucjami pośrednictwa finansowego, firmami pożyczkowymi w celu umożliwienia użytkownikom serwisu porównania ofert produktów finansowych podmiotów współpracujących z MarkOnline sp. z o.o.

Przedstawione w serwisie polecampozyczke.pl przykłady nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Ostateczna wysokość opłat i całkowity koszt produktów przedstawiony zostanie przez podmiot zawierający umowę z użytkownikiem serwisu w ramach tej umowy. Za ewentualne różnice pomiędzy przykładami przedstawionymi w serwisie a umową zawartą przez użytkownika MarkOnline z o.o. nie ponosi odpowiedzialności.

Użytkownicy korzystają z serwisu polecampozyczke.pl zgodnie z jego polityką prywatności oraz regulaminem serwisu.

Administratorem danych osobowych jest MarkOnline Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 70. Dane osobowe są przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane w celach marketingowych przez Markonline Sp. z o.o.. W razie wyrażenia zgody, dane osobowe mogą być przetwarzane w celach marketingowych związanych z przedstawieniem oferty, udostępnianie podmiotom współpracującym z Markonline Sp. z o.o. Dane osobowe mogą być również udostępniane podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail iod@markonline.pl.

Ostateczne warunki pożyczki, czyli jej wysokość i okres spłaty oraz koszty zależą od zdolności kredytowej klienta oraz firmy pożyczkowej lub banku. Informacje o kosztach, możliwości przedłużenia spłaty zobowiązania oraz konsekwencje nieterminowej spłaty są zapisane w umowie pożyczkowej.

Zasady odpowiedzialnego pożyczania

Pożyczka lub kredyt gotówkowy powinien zostać wykorzystany zgodnie z jego przeznaczeniem – na sfinansowanie celu, na który nie posiadasz wystarczających środków. Pożyczka nie jest produktem, który należy traktować jako regularny zastrzyk gotówki w domowym budżecie. Zbyt częste korzystanie z pożyczek i kredytów skutkuje popadnięciem w spiralę zadłużenia. Pożycz tyle, ile będziesz w stanie oddać pożyczkodawcy w wyznaczonym terminie. Pamiętaj, że każdą pożyczoną złotówkę należy zwrócić wraz z kosztami określonymi w umowie, czyli prowizją, odsetkami oraz opłatami okołopożyczkowymi. Dopasuj ofertę do swoich potrzeb oraz możliwości finansowych.

Jakie opłaty wchodzą w skład pożyczki i kredytu?

Pożyczając dodatkowe środki, musisz się liczyć z tym, że do pożyczonej kwoty zostaną doliczone opłaty dodatkowe. Do najczęstszych opłat należą:

odsetki – wysokość odsetek zależy od oprocentowania pożyczki lub kredytu,

prowizja – może być zapłacona jednorazowo lub doliczona do raty,

opłata przygotowawcza,

opłata administracyjna,

koszt produktów dodatkowych – bank może wymagać zakupu konta osobistego, karty kredytowej czy ubezpieczenia.

Co grozi za nieterminową spłatę pożyczki?

Każdą pożyczoną kwotę należy oddać do banku lub firmy pożyczkowej w wyznaczonym terminie. Spłata może się odbyć jednorazowo lub w regularnych ratach, np. comiesięcznych. Do skutków nieuregulowania zobowiązania w terminie należą m.in.:

  • obciążenie kosztami monitów, upomnień i wezwań przez pożyczkodawcę,

  • wpis na listę dłużników oraz w Biurze Informacji Kredytowej,

  • postępowanie komornicze lub sądowe,

  • naliczenie odsetek karnych,

  • przekazanie wierzytelności do firmy windykacyjnej.

Nieterminowa spłata zobowiązania uniemożliwia wnioskowanie o kolejne pożyczki i kredyty w przyszłości.