Dla każdej osoby posiadającej zatrudnienie standardem jest fakt, że każdego kroku przychodzi czas na rozliczenie się ze swoich dochodów z fiskusem. Przy tej okazji warto pamiętać, że wśród ofert wsparcia finansowego znajduje się również takie, którego podstawą otrzymania może być formularz dostarczany do Urzędu Skarbowego. Na czym polega pożyczka na PIT i kto ją możemy otrzymać? Sprawdźmy!
Na czym polega pożyczka na PIT?
Decydując się na zobowiązanie finansowe, zostaniemy poproszeni o podanie informacji dotyczących wysokości naszych dochodów. Wśród pożyczek online znajdziemy wiele ofert, które zwalniają nas z obowiązku dostarczania jakichkolwiek dokumentów. Brak konieczności przedłożenia zaświadczeń pozwala zaoszczędzić nam czas przeznaczony na dokonanie formalności oraz zebranie potrzebnych dokumentów. W zamian firmy pożyczkowe oczekują od nas wypełnienia oświadczenia o dochodach. Stanowi ono część wniosku, który zazwyczaj składa się z części danych osobowych, adresowych, kontaktowych oraz finansowych. W zależności od podjętej przez nas decyzji i wyboru pożyczkodawcy możemy zostać poproszeni o podanie: wysokości zarobków, wydatków, wykształcenia, formy zatrudnienia, zajmowanego stanowiska oraz liczby osób na utrzymaniu. Jak sytuacja wygląda w przypadku kredytów bankowych?
Instytucje bankowe charakteryzują się surowymi kryteriami wobec wnioskodawców. Dlatego też formalności, których musimy dokonać podczas składania wniosku, są bardziej zaawansowane niż te obowiązujące w firmach pożyczkowych. Wielu kredytodawców wymaga od swoich klientów przedłożenia dodatkowych dokumentów poświadczających uzyskiwane dochody. W zależności od banku możemy zostać poproszeni o dostarczenie kopii umowy, wyciągu z konta lub formularza PIT. Z ostatnią z możliwości możemy spotkać się najczęściej w okresie, kiedy zbliża się termin rozliczeń. Deklaracje PIT36 oraz PIT37 należy złożyć do 30 kwietnia. Przed upływem tego terminu większość z nas dysponuje dokumentacją, która posłuży jako dowód osiąganych zarobków. W ten sposób unikniemy konieczności proszenia pracodawcy o wydanie zaświadczenia w celu złożenia go w banku oraz skrócimy czas przeznaczony na złożenie wniosku. Gdzie możemy otrzymać pożyczkę na PIT?
Pożyczka na PIT – gdzie?
Jak wspomnieliśmy, firmy pożyczkowe coraz częściej decydują się na rezygnację z konieczności dostarczenia dokumentów poświadczających nasze zarobki. Dzięki temu nie potrzebujemy nawet deklaracji PIT, aby otrzymać pozytywną odpowiedź. Umożliwia nam to między innymi nowa metoda weryfikacji tożsamości, jaką są aplikacje typu Instantor czy Kontomatik. Pozwala to na pożyczki nawet bez przelewania grosza. Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z tego rozwiązania, pożyczkodawca otrzyma raport, w którym znajdują się dane osobowe właściciela konta oraz podstawowa historia kredytowa. Na tej podstawie firma pożyczkowa może potwierdzić, czy informacje przekazane przez nas we wniosku są prawdziwe. Jednak banki nie udostępniają takiej metody weryfikacji. Dlatego też w przypadku wnioskowania o pożyczkę w instytucji bankowej zostaniemy poproszeni o przedłożenie dodatkowych dokumentów.
Wśród banków oferujących pożyczki na PIT znajdziemy między innymi Bank Millennium, Credit Agricole czy też Santander Consumer Bank. Wspomniane instytucje umożliwiają wnioskodawcom dokonanie wyboru sposobu potwierdzenia dochodów. Wystarczy podczas składania wniosku dodać jako załącznik swoją deklarację i gotowe! Jednak przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu pożyczki powinniśmy przejrzeć raz jeszcze warunki kredytowania i upewnić się, czy aby na pewno istnieje taka możliwość. W ten sposób unikniemy dodatkowych komplikacji oraz długiego czasu oczekiwania na potrzebne pieniądze. Warto również przejrzeć dostępne w naszej bazie pożyczki ratalne, które stanowią alternatywne rozwiązanie dla kredytów bankowych.
Pożyczka na PIT – kto może ją otrzymać?
Pożyczki na PIT w banku nie różnią się wymaganiami stawianymi pożyczkobiorcy od tych obowiązujących przy standardowych kredytach. Niezbędne będzie posiadanie pozytywnej historii kredytowej oraz stałe źródło dochodu pozwalające na spłatę zobowiązania. Więcej na temat uzyskania kredytów gotówkowych piszemy w osobnym artykule. Jeśli nie mamy pewności, czy spełniamy wszystkie wymagania, warto skorzystać z oferty firm pożyczkowych. Podczas ubiegania się o pozabankowe wsparcie finansowe potrzebujemy: ważnego dowodu osobistego, aktywnego numeru telefonu, adresu e-mail, indywidualnego konta bankowego, pełnej zdolności do czynności prawnych, podstawowych informacji na temat własnej sytuacji finansowej, regularnych dochodów umożliwiających spłatę zobowiązania oraz brak negatywnych wpisów w bazach.
Wielu pożyczkodawców akceptuję klientów posiadających zatrudnienie z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenie, umowy o dzieło czy pracy dorywczej. Dodatkowo nie wymaga się posiadania pozytywnej historii kredytowej, wystarczy brak informacji o nieterminowej spłacie zobowiązań. Jeśli zależy nam na szybkiej decyzji w sprawie wsparcia finansowego, warto skorzystać z pożyczki ratalnej lub chwilówki.
Podobne artykuły

Co się bardziej opłaca – leasing czy kredyt samochodowy?
28 marca 2023
Jak uzyskać kredyt gotówkowy?
24 września 2021