Artykuły

Oddłużanie

Jeżeli Twoja sytuacja finansowa poprawiła się na tyle, że możesz przeznaczyć więcej środków na oddłużanie, proponuję kierować się kilkoma zasadami.

Na sam początek spłacaj najdroższe oferty. Z największym oprocentowaniem i kosztem.

Jeżeli obecnie przedłużasz chwilówkę, to spłać ją w pierwszej kolejności. Następnie spłać pożyczkę pozabankową.
W następnej kolejności wyzeruj kartę kredytową, debet czyli linię kredytową a potem spłać kredyty i pożyczki bankowe. Spłacając szybciej pożyczkę, zmniejszasz jej koszty!
Jeżeli chcesz się oddłużyć a Twoja sytuacja finansowa nie zmieniła się, a może nawet pogorszyła. Poszukaj oferty konsolidacyjnej.

Konsolidacja polega na połączeniu zaciągniętych kredytów i wydłużeniu ich w czasie.
Instytucja której zlecisz konsolidację, przejmie Twoje pożyczki z innych banków, zsumuje wszystkie zobowiązania i zaproponuje nowy kredyt z własnym oprocentowaniem i dłuższym okresem spłaty. Dzięki tej operacji, Twoja miesięczna rata za dotychczasowe kredyty powinna się obniżyć podnosząc tym samym Twoją zdolność kredytową. W tym momencie możesz otrzymać dodatkową pożyczkę. Pożyczkę możesz przeznaczyć na spłacenie droższych pożyczek. Aby uzyskać najlepszą konsolidację, wybierz Bank z najmniejszym oprocentowaniem. W naszym rankingu kredytów bankowych, każdy z opisanych banków posiada ofertę konsolidacyjną.
Osoby, które posiadają własną nieruchomość, mogą ubiegać się o pożyczkę hipoteczną. Zabezpieczeniem pożyczki jest Twoja nieruchomość, więc oprocentowanie pożyczki jest zdecydowanie mniejsze niż w klasycznej pożyczce. Dodatkowo pożyczkę otrzymasz na bardzo długi okres spłaty.
Jeżeli jednak nie możesz sobie poradzić z rosnącym zadłużeniem i żaden bank nie chce się podjąć konsolidacji Twoich kredytów a tym bardziej udzielić nowego kredytu. Zacznij renegocjować umowy z bankami i instytucjami, które udzieliły Tobie pożyczki. Odpowiednim pismem poproś o korzystne rozłożenie Twoich pożyczek na dłuższy okres spłaty, podpierając się argumentem pogorszonej sytuacji finansowej.
W tym przypadku Twoje miesięczne raty pożyczek, powinny się zdecydowanie zmniejszyć i dopasować do Twoich aktualnych możliwości. Renegocjacji umów możesz dokonać samodzielnie lub poprosić o pomoc firmy oddłużeniowe. Firmy te zatrudniają specjalistów i prawników, którzy wynegocjują w Twoim imieniu najlepsze warunki spłaty pożyczek. Niekiedy samodzielnie takich warunków nie osiągniesz. Jednak takie usługi są płatne. Dlatego zachęcamy do kontaktu z firmami oddłużeniowymi i wyborze najlepszej oferty z przystępnymi opłatami.

Poprzez nasz portal możesz złożyć bezpłatny formularz kontaktowy w firmach: Centrum Dłużnika i PFGroup

Oferty firm oddłużeniowych:

centrumdluznika

PFG

Najczęściej zadawane pytania